HomeФЕР ПЛЕЈФудбалИнтер доведува засилување од Бенфика

Интер доведува засилување од Бенфика

Договор падна, десниот бек е договорен и на „Меаца“ ќе пристигне во Јануари. Италијанските медиуми пренесуваат дека Нелсон Семедо ќе го засили Интер. Финансискиот фер-плеј ги ограничи да го реализираат овој трансфер во текот на летниот трансфер период, па тој беше одложен за на зима.

Популарниот Нелсињо наскоро ќе наполни 23 години, проникна во лисабонскиот Синтренсе, од каде Бенфика го доведе во своите редови како тинејџер. Со „Орлите“ минатата сезона ја освои титулата шампион во Португалија и Лига купот. Забележа и еден настап за репрезентацијата на Португалија.

300541_640

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com