HomeДЕНЕШНАПолитикаПоддржувачите на ГДОМ повторно ги блокираа улиците и се упатија кон седиштето на СДСМ

Поддржувачите на ГДОМ повторно ги блокираа улиците и се упатија кон седиштето на СДСМ

Членовите на Граѓанското движење за одбрана на Македонија и денеска продолжуваат со масивниот собир за поддршка на изборите кои треба да се оддржат на 5. јуни кои денеска ги распиша претседателот на Собранието, Трајко Вељановски.

Десетици илјади луѓе во 18.30 часот се собраа пред објектот „Станица“ каде со звуците на зурлите и тапаните се упатија пред седиштето на СДСМ, изразувајќи го својот револт, поддржувајќи го ставот за зачувување на мирот и моралноста во државата.

фото: Курир

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com