HomeДЕНЕШНАСветИзраел со два батаљони одговори на терористичкиот напад

Израел со два батаљони одговори на терористичкиот напад

Израелската армија испрати два нови батаљони од својот состав во Западниот брег по крвавиот напад на военото крило на Хамас во Тел Авив каде десетина луѓе се убиени, а уште толку ранети со пукотници од автоматско оружје во трговски центар.

Повлечени се 200 работни дозволи на роднини и блиски на двајцата осомничени напаѓачи кои потекнуваат од Јата, а повлечени се и околу 80 дозволи за патување на верниците кои за Рамазан сакаат да одат во Ерусалем.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com