HomeДЕНЕШНАРепубликаИзлет кафе: Сметката ни е блокирана поради државен рекет

Излет кафе: Сметката ни е блокирана поради државен рекет

„На Излет Кафе сметката е блокирана,причината е КРИМИНАЛНА активност на “нашите инспекции”попозната во изминативе неколку години како ДРЖАВЕН РЕКЕТ.

Овој пат сте ја згрешиле вратата!Сите ШТЕТНИЦИ инволвирани во ДРЖАВНИ РЕКЕТИ скоро ќе бидат КАЗНЕТИ,без разлика дал стигнале министри да станат или останале КРИМИНАЛНИ инспекторчиња“, напиша на фејсбук сопственикот на Излет, Огнен Узуновски Оги.

Во кафето Излет, на 5-ти јуни, беше организирано собирање на донации за паричните казни на активистите на Шарената револуција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com