HomeДЕНЕШНАРегионВелосипедист фатен со 4,14 промили алкохол

Велосипедист фатен со 4,14 промили алкохол

 

Интересна случна во Србија, поточно во градот Сента. Полицијата во шок, запрела велосипедист и истиот издувал 4,14 промили алкохол во крвта. Дрегерот покажал, а анализата на крвта потврдила дека велосипедистот има 4,14 промили алкохол. Тоа според зборовите на сообраќајците е една од најголемите количини алкохол измерени кај некој велосипедист.

Истиот бил исклучен од сообраќајот и веднаш преднесен  во болница поради трезнење, а возењето во ваква состојба предвидува казна од 100.000 до 120.000 српски динари или најмалку 15 дена затвор.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com