HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИзгоре српски туристички автобус кај Стража

Изгоре српски туристички автобус кај Стража

На неколку километри од преминот „Стража“, се запалил српски туристички автобус, а за среќа повредени нема. Се уште нема детали околу причината поради која се запалило ова возило, пренесува Охрид Прес. Повеќе информации околу овој настан се очекуваат во текот на денешниот ден откако на местото е извршен увид од страна на полицијата.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com