HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаИзгореа два автомобили на сопственикот на кафулето „Кала“

Изгореа два автомобили на сопственикот на кафулето „Кала“

Во три часот изутрина се запалени возилата на сопственикот на кафулето „Кала“ и на неговата сестра кои биле на различни локации. И двете возила се запалени речиси иствремено.

Возилото голф 7, на сопственикот на Кала е целосно изгорено, а пежото 207, сопственост на неговата сестра иако не е целосно изгорено, сепак нема да може повеќе да се употребува. Полицијата презема мерки за расветлување на случајот и за пронаоѓање на евентуални сторители.

Бранимир Јовановиќ од движењето Левица, преку статус на фејсбук оцени дека двете запалени коли припаѓаат на „протестирачи“ од шарената револуција.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com