HomeДЕНЕШНАПолитикаИзворот на фалц личните карти остана анонимен

Изворот на фалц личните карти остана анонимен

Новинарот Љубиша Арсиќ од Фокус одлучи да го задржи правото на заштита на изворот и не го откри неговиот идентитет при сведочењето во судската постапка за случајот наречен „Фабрика за афери“. Арсиќ не откри кој му ги доставил фалсификуваните 105 лични карти и дека изворот сакал да остане анонимен и нивниот контакт траел многу кратко. Главен осомничен за фалсификувањето според јавното обвинителство е Захир Бекири – Чауш кој се товари дека личните карти ги изработувал во својот дом со соодветна опрема.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com