HomeДЕНЕШНАСветИД се заканува со нови напади во Лондон, Берлин и Рим

ИД се заканува со нови напади во Лондон, Берлин и Рим

Исламската држава денес објави видео каде најавува дека се можни нови напади на запад, а како потенцијални локации ги наведува Рим, Лондон и Берлин.

-„Вчера беше Париз, а денес Брисел, Алах знае каде ќе биде утре, можеби во Лондон или Берлин или Рим“, изјави припадник на џихадистичката група во видео-снимката на англиски јазик.

На видео-снимката има кадри од претходните напади.

idid

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com