HomeДЕНЕШНАПолитикаИванов и Груевски исшарани на 14-от ден на протестите

Иванов и Груевски исшарани на 14-от ден на протестите

Нема повлекување од улиците и демонстрантите не се откажуваат од изразување на револтот за актуелната политичка криза предизвикана од аболицијата на претседателот Иванов. Денешниот 14-ти ден на #Протестирам заврши пред Владата со боење на плакатите на Груевски и Иванов за продолжување на „Шарената револуција“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com