HomeФЕР ПЛЕЈИбрахим нема раце, но игра пинг понг и тоа како! (ВИДЕО)

Ибрахим нема раце, но игра пинг понг и тоа како! (ВИДЕО)

Параолимписките игри не привлекуваат внимание како олимписките, но на нив се случуваат навистина неверојатни работи. Една од нив е дело на Египјанецот Ибрахим Хамдатоу кој се натпреваруше во пинг понг, а нема ниту една рака! Да, добро прочитавте. Овој феноменален спортист, слободно можеме да кажеме дека го надминал својот хендикеп така што го научил да го игра совјот омилен спорт држејќи го ракетот меѓу забите!

Видеото покажува дека Ибрахим е навистина добар и вешт во тоа. Без разлика на тоа што загуби два натпревари на Параолимписките игри во Рио 43-годишниот Египјанец Ибрахим е Шампион, голем шампион!

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com