HomeДЕНЕШНАМетео: Не излегувајте без чадор…

Метео: Не излегувајте без чадор…

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 24 до 30 степени.

Во Скопје претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 27 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com