HomeДЕНЕШНАПолитикаЗоран Буревесник Божиновски повторно уапсен во Нови Сад

Зоран Буревесник Божиновски повторно уапсен во Нови Сад


Зоран Божиновски, сопственик на Буревесник, повторно е уапсен во Нови Сад од каде се очекува екстрадиција која да потсетиме претходно беше одбиена. Тој се бара поради вклученост во случајот „Шпион“ за уцена на бизснисмени и политичари со одредени инкриминирачки материјали.

Извор: 24vesti.mk

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com