HomeДЕНЕШНАСветЗлатниот Индиец намамен во замка и претепан до смрт

Златниот Индиец намамен во замка и претепан до смрт

Индиецот Дата Пуг кој важеше за еден од најбогатите и најескцентрични луѓе во областа Пун во Индија „скапо“ плати за фалбата дека ја има најскапата кошула во светот целосно изработена од злато која го чинела 16.000 долари.

india zlaten covek1

Ваквoтo расфрлање со пари не им се допаднало на луѓето бидејќи тој бил лихвар. Дузина на луѓе го намамиле на наводна прослава на роденден каде го претепале до смрт, а сето тоа го гледал неговиот 22 годишен син.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com