HomeДЕНЕШНАРепубликаЗдруженијата на пензионери собираат донации за настраданите

Здруженијата на пензионери собираат донации за настраданите

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија изрази длабоко сочувство за жртвите и настраданите од поплавата што ги зафати скопскиот и тетовскиот регион и во наредниот период најавија собирање на донации од нивните организации и членови во рамките на можностите.

– Сојузот и неговите 53 здруженија на пензионери донираат парични средства, особено за повозрасните настрадани жители, а се вклучија и директно да помогнат – соопштија од СЗПМ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com