HomeДЕНЕШНАСветЗгодна и опасна, полициската фотка ја прослави Сара Сиврајт

Згодна и опасна, полициската фотка ја прослави Сара Сиврајт

Интернет социјалните мрежи полудуваат по уште една полициска фотка од уапсената девојка Сара Сиврајт која е осомничена дека му понудила превоз со автомобил на едно момче за потоа со нејзин соучесник да го ограбат со закана со пиштол.

Нејзиното кривично дело очигледно не влијае негативно на интернет корисниците кои ја споделуваат нејзината слика од полициската станица и предвидуваат дека кога ќе излезе од затвор може да започне кариера како манекенка. Претходно затвореникот Џереми Микс успеа да ја искористи интернет славата и да започне нова страница во животот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com