HomeФЕР ПЛЕЈФудбалЗа оние кои пропуштија: Погледнете ја „бомбата“ на Хендерсон против Челси!

За оние кои пропуштија: Погледнете ја „бомбата“ на Хендерсон против Челси!

Голот ја заобиколи планетата, навистина е преубав, иако можеби и Куртоа можеше подобро да реагира. Голот на Хендерсон е дефинитвно еден од погодоците кој ќе ја одбележи оваа сезона, веќе сега е во конкуренција, можеби Куртуоа му ја олесни работата со тоа што беше неколку чекори пред гол линијата, но сеедно, на социјалните мрежи се крена голема еуфорија после ова ремек-дело на капитенот на Ливерпул.

Во продолжение погледнете ја оваа „бомба“ на Хендерсон на гостувањето во Лондон против Челси:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com