HomeРЕФЛЕКТОРМузикаЗара Ларсон го завршила снимањето на својот прв албум

Зара Ларсон го завршила снимањето на својот прв албум

Шведската ѕвезда во развој, Зара Ларсон, објави на својот „Инстаграм“ профил дека завршила со снимањето на својот прв албум кој на продажните места биде пуштен од септември. Пејачката која ширум светот е позната по својата соработка со Дејвид Гета на химната на Европското првенство во фудбал во Франција, „This One’s For You“, напиша дека се чувствува еуфорично.

Zara-2

Меѓу соработниците на нејзниот прв албум се Макс Мартин, Доктор Лук и МНЕК, а меѓу хитовите на Зара во овој албум се најдоа „Never Forget You“ и „Lush Life“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com