HomeРЕФЛЕКТОРФилмЗапознајте ја актерката чии филмови заработуваат милијарди долари!

Запознајте ја актерката чии филмови заработуваат милијарди долари!

Новата кралица на благајните во кино-салите ширум светот е Скарлет Јохансон! 31-Годишната актерка е прва жена меѓу актерките чии филмови заработиле највеќе пари во историјата. Нејзините 37 филмови зараотиле 3,3 милијарди долари, па на листата се наоѓа меѓу Мајкл Кејн и Гари Олдман, а на самиот врв и понатаму владеат Харисон Форд, Семуел Ел Џексон и Морган Фриман.

Листа на актери со највеќе пари

Популарната актерка е единствена жена во топ 10, а од сите девет актерки кои се пред неа на листата, помлада е барем 20 години. Единствена актерка која и се долижи на Јохансон е Камерон Дијаз, која се наоѓа на 19 позиција со заработка од три милијарди долари.

Скарлет Јохансон 2

Во 2016 година Скарлет Јохансон учествуваше во два филма кои беа блокбастери- „Капетан Америка: Граѓанска војна“ и „Книга за џунглата“, каде го позајмуваше гласот на змијата Ка.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com