HomeДЕНЕШНАСветЗапленет џиновскиот џоинт пред Белата куќа

Запленет џиновскиот џоинт пред Белата куќа

Група на демонстранти беа блокирани од агентите на Тајната служба во Вашингтон кои со џиновски џоинт направен од балон сакаа да протестираат за сите кои се осудени на тешки затворски казни за користење на марихуана. Протестот започна точно во 4:20 часот како симбол на движењето за декриминализација на марихуаната, а многумина од присутните запалија и џоинт иако во Вашингтон тоа е нелегално.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com