HomeДЕНЕШНАСветЗапленет кокаин во скулптура од глава на коњ

Запленет кокаин во скулптура од глава на коњ

Новозеландската полиција соопшти дека запленила кокаин во вредност од десет милиони американски долари кој бил сокриен во голема скулптура од глава на коњ, која пристигнала од Мексико. Како што пренесуваат тамошните медиуми, ова било најголемата заплена на дрога во историјата на Нов Зеланд.

Kokain-u

Медиумите пренесуваат дека пратката тешка 35 килограми пристигнала од Мексико во Окленд во мај, а полицијата во тој град во Нов Зеланд уапсила еден Мексиканец и еден Американец.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com