HomeДЕНЕШНАСветЗапленета најголема количина дрога во историјата на Колумбија

Запленета најголема количина дрога во историјата на Колумбија

Полицијата на Колумбија заплени повеќе од осум тони кокаин, едно од најголемото количество запленето во историјата на Колумбија.

Според наводи на полицијата во Колумбија, дрогата била скриена во Турбо, во регионот Ураба, во близина на границата со Панама. Кокаинот му припаѓал на кланот Усуга и бил скриен на плантажа со банани. Уапсени се три лица. Други три лица избегале. Колумбија е најголем светски производител на кока, од чии листови се добива кокаинот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com