HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗапленети 34 килограми марихуана од камион кај Дојран

Запленети 34 килограми марихуана од камион кај Дојран

Царинските службеници успеале да запленат 34 килограми марихуана скриени во камион кој се обидувал да ја премине границата кај Дојран. Камионџијата имал вкупно 35 пакетчиња спакувани во патнички торби кои се дадени на вештачење. Истрагата е во тек и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com