HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗагина мотоциклист од Прилеп по судар со автобус

Загина мотоциклист од Прилеп по судар со автобус

Младиот мотоциклист кој ноќта се судри со автобус на приватен превозник им подлегна на повредите во градската болница во Прилеп. 25 годишниот Д.Д. бил удред од автобус кој го управувал 31 годишниот возач А.Б. исто така од Прилеп. Екипи на МВР и јавен обвинител извршиле увид на местото на несреќата по што ќе ги утврдат причините за нејзино настанување.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com