HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЗагина маж на патот кај радовишко Јаргулица

Загина маж на патот кај радовишко Јаргулица

33 годишен маж загина во соораќајна несреќа што попладнево се случи во близина на радовишкото село Јаргулица на магистралниот пат Радовиш-Струмица. Три лица се повредени и пренесени во струмичката болница. Поради сообраќајката, од 16 часот попладне сообраќајот на магистралниот пат Радовиш-Струмица, меѓу селата Калуѓерица и Јаргулица беше во прекин.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com