HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЖена прободена во својот дом, сопругот ја пронашол мртва

Жена прободена во својот дом, сопругот ја пронашол мртва

Голема трагедија во скопската населба Кисела Вода, откако маж ја пронашол својата жена мртва во нивниот дом прободена со нож во градите. Убиството се случило вчера околу 12.45 часот кога во куќата на ул „Саса“ е пронајдена почината П.Ш. (46).

Сопругот враќајки се од пазар помислил дека и се слошило, ја завртел на грб да и помогне, но забележал дека во пределот на левата града има нож и убодна рана, по што повикал Итна медицинска помош, кои констатирале смрт, а екипи на МВР го истражуваат случајот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com