HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЖена загина по удар на коњи на автопат

Жена загина по удар на коњи на автопат


На автопатот Тетово-Гостивар синоќа навечер се случила бизарна сообраќајна несреќа откако жена од тетовско со автомобилот удрила во коњи по што се стекнала со тешки и фатални повреди. Повредено е едно девојче, а возачот на автомобилот поминал без последици. Јавен обвинител во присуство на екипа на полициската станица од Гостивар извршик увид.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com