HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЖена загина во сообраќајка во Прилеп

Жена загина во сообраќајка во Прилеп

Вчера по полноќ во сообраќајна несреќа во Прилеп загина една жена, а повреден е уште еден сопатник. Според извештајот на полицијата автомобил „Опел астра“, од засега непознати причини удрил во огрдата на малиот мост на Градска Река, кај сточното пазариште во Прилеп, по што паднал во реката. Наредена е обдукцијата врз телото на починатата жена за да се утврдат причините за смртта.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com