HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЖелезничка несреќа во Гевгелија: Воз удри во трактор

Железничка несреќа во Гевгелија: Воз удри во трактор

Вчера, на 29.06. во 08 часот, на влез во железничка станица Гевгелија, се случила железничка незгода помеѓу меѓународниот воз кој сообраќал на релација Белград-Скопје-Солун и трактор.

Возачот на тракторот заедно го напуштил  местото на настанот, а возот застанал. Од ударот била направена материјална штета на возот.

За време на вршењето на увидот железничкиот сообраќај бил во прекин од 08 до 08 часот и 50 минути.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com