HomeДЕНЕШНАПолитикаЕмел Рамковска ја одлежа затворската казна

Емел Рамковска ја одлежа затворската казна

Емел, ќерката на бизнисменот Велија Рамковски, вчера ја одлежа затворската казна по што е на слобода. Таа беше дел од фирмите на Велија Рамковски кои се товареа за затајување данок и финансиски измами, па како управител и одговорно лице беше осудена на шест години. По затворањето на семејството Рамковски и раководните лица голем дел од нивните бизниси беа затворени меѓу кои и телевизијата А1 и дневните весници Шпиц, Време и Коха.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com