HomeФЕР ПЛЕЈФудбал„Ел Феномено“ ги избра идеалните единаесет!

„Ел Феномено“ ги избра идеалните единаесет!

Луис Назарио Роналдо Да Лима, еден до најдобрите фудбалери на сите времиња, го избра својот идеален состав. Легендарниот „Ел Феномено“ во својот идеален состав има дури четворица Италијанци, тројца Бразилци и двајца Аргентинци.

На голот не Џианлуиџи Буфон, по бековите се неговите сонародници Кафу и Роберто Карлос, а во центарот на дефанзивната линија Фабио Канаваро и Паоло Малдини. Везниот ред започнува со Андреа Пирло и Зинеди Зидан, на крилните позиции се двајцата Аргентинци Меси и Диего Армандо Марадона, додека во нападот е тој со легендарниот Пеле.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com