HomeДЕНЕШНАСветЕлеци со експлозив запленети во Турција

Елеци со експлозив запленети во Турција

Три елека со пластичен експлозив, наменет за бомбаши самоубијци, биле најдени крај пат во округот Мерсин, во јужна Турција, информира весникот „Хуриет Дејли Њуз“.

Локалните жители крај автопатот, во близина на градот Тарсус, забележале сомнителен пакет и за тоа веднаш ја информирале жандармеријата. При проверка на теренот екипа на силите за безбедност ги нашле трите елека со експлозив и над 20 палки. Полицијата отвори истрага за настанот.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com