HomeДЕНЕШНАСветЕксплодирала бомба во Њу Џерси, нема повредени

Експлодирала бомба во Њу Џерси, нема повредени

Импровизирана бомба експлодирала во Њу Џерси, во Сисајд Парк, пред почетокот на хуманитарна трка на која биле сорбани околу 5.000 луѓе, пренесуваат американските медиуми. Според првичните информации за среќа немај никој повреден при оваа експлозија.

Бомбата била подметната во канта за ѓубре, соопштила полицијата. После оваа експлозија трката била откажана. Полицијата во тој град ја испитува содржината на уште еден сомнителен пакет кој се наоѓа во близина на местото каде експлодирала првата бомба, соопштија локалните власти.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com