HomeДЕНЕШНАСкопјеЕдно лице потешко повредено во вчерашниот силен судар на Илинденска

Едно лице потешко повредено во вчерашниот силен судар на Илинденска

Вчера на булеварот Илинден се случи тешка сообраќајна несреќа во кое едно возило беше тотално уништетно, а за среќа при судирот две лица се повредени, од кои едно лице потешко но, е во стабилна состојба. Во несреќата се судриле „Ровер“ управуван од С.Н. (49) и „Сеат Алтеа“ со која управувал Л.И.
Возачот на Роверот е пренесен во Ургентниот центар и е задржан на понатамошно лекување. Причина за несреќата е најверојатно преголема брзина на движење, но полицијата дополнително ќе утврдува како дошло до силниот судар.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com