HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаЕдно лице загина во страшна сообраќајка, тројца тешко повредени

Едно лице загина во страшна сообраќајка, тројца тешко повредени

Едно лице го загуби животот, а уште три се тешко повредени во сообраќајната несреќа што се случи синоќа околу 23 часот на локалниот пат Тетово-Требош, во близина на натпатникот за ова село. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информира дека патничко моторно возило „Фолксваген Голф“ управувано од Р.С.(33) од Требош, од засега неутврдени причини загубило контрола, излетало од патот, се превртело и удрило во блиските дрвја.

„Од превртувањето и удирањето, возачот и тројцата сопатници во возилото, петнаесетгодишно момче и две жени се задобиле тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Клиничка болница-Тетово, како итни случаи веднаш биле пренесени на Скопските клиники. По овластување на Јавниот обвинител, увид на местото од сообраќајката извршила екипа на СВР Тетово.

Притоа возилото било подигнато и пренесено во кругот на тетовската полиција за понатамошно крим-техничко вештачење и се работи на откривање на причините и се друго поврзано со несреќата. Вкупната материјална штета се проценува на околу сто и педесет илјади денари.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com