HomeДЕНЕШНАСветЕдна од најпознатите порно актерки ја заврши својата кариера

Една од најпознатите порно актерки ја заврши својата кариера

Една од најпознатите порно актерки на денешницата, младата 23-годишна Либанка Миа Калифа соопшти тажна вест за љубителите на овој жанр со тоа што реши да се повлече од порно индустријата. „Ми здодеа. Тоа беше веројатно мојата „бунтовничка фаза“. Порно филмовите веќе не се за мене. Сега сакам да го подобрам својот имиџ и да излезам од тие води“, изјави Миа Калифа.

Таа сега ќе се посвети на спортот. Има намера да ја искористи својата слава и популарноста на социјалните мрежи во полза на промовирање и популаризирање на нејзините омилени спортски клубови. Миа, која во САД се доселила како тинејџерка, е една од најомилените, најбараните, најпребаруваните порно ѕвезди, но и една од најомразените.

Сепак и покрај тоа што таа доживеа светска „слава“, во својата земја Либан таа е доста омразена и непопуларна.

mia kalifa

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com