HomeДЕНЕШНАСветЕвакуиран центарот на Лондон: Сомнителен пакет кај катедралата „Свети Павле“

Евакуиран центарот на Лондон: Сомнителен пакет кај катедралата „Свети Павле“

Поради сомнителен пакет денеска беше евакуиран центарот на Лондон околу катедралата Свети Павле, а очевидци тврдат дека била извршена контролирана експлозија.

Во тек е полициска истрага, а голем дел од Сити е блокиран по наводите дека е пронајден сомнителен пакет, објавија лондонски медиуми.

Вработените во Сити се евакуирани од областа, полицијата ја блокираше зоната околу катедралата, а затворени се сите улици во околина. Нема официјална потврда дека е извршена контролирана експлозија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com