HomeРЕФЛЕКТОРМузикаДури следниот месец ќе бидат објавени последните нумери на легендарниот Дејвид Боуви

Дури следниот месец ќе бидат објавени последните нумери на легендарниот Дејвид Боуви

На последниот албум на Дејвид Боуви под назив „Black star“ не се најдоа три нумери кои ги снимил пред смртта и кои ќе бидат објавени во октомври, а ќе дебитираат во неговиот мјузикл „Lazarus“ со Мајкл Си Хол во главната улога. Албумот со последните три нумери на Дејвид Боуви ќе биде објавен во октомври и ќе содржи интерпретација на легендарнте песни на покојната ѕвезда, како и трите нови песни: „No Plan“, „Killing A Little Time“ и „When I Met You“.

lazarus

Продуцент на албумот е Хенри Хеј кој претходно соработуваше со Дејвид Боуви на неговиот албум „The next day“.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com