HomeДЕНЕШНАСветДрама во белата куќа: Пронајден сомнителен пакет

Драма во белата куќа: Пронајден сомнителен пакет

Како што пренесуваат медиумите, Северниот дел од комплексот околу Белата куќа е затворен поради тоа што бил пронајден пакет со сомнителна содржина. Според зборовите на одговорните лица во тек е проверката дали во комплексот се наоѓаат уште опасни материи.

Повикувајки се на полицијата, локалната радио станица пренесе дека едно лице било уапсено. Америка денес го слави денот на сите починати припадници на вооружените сили и претседателот Обама ги посети воените гробишта во Арлингтон каде присуствуваше на годишната комеморација на починатите војници.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com