HomeДЕНЕШНАРепубликаДоста топол ден проследен со мала облачност

Доста топол ден проследен со мала облачност

Денешниот ден ќе го одбележи доста висока температура со максимални 27 степени, проследени со мали периоди на облачност, но тоа нема да донесе поголема нестабилност. Утрото ќе биде едно од најтоплите досега со просечна температура од 12 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com