HomeДЕНЕШНАЕкономијаДоста беше криза, Арсовска очекува развој на економијата

Доста беше криза, Арсовска очекува развој на економијата

Големо олеснува по постигнатиот договор за избори на 11 декември има и кај претставниците на бизнис секторот на кои им е потребна стабилна политичка клима за развој и на деловната без потреси во државата.

Данела Арсовска, претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија смета застојот во работата на компаниите мора да се надмине.

– Во секој случај бидејќи процесот се одложуваше повеќе пати, прво ќе причекаме да видиме дали е договорот финален, а во меѓувреме приватниот сектор ќе продолжи да се бори за опстојување, во неизвесноста која трае веќе втора година, изјави Арсовска за ТВ Нова.

 

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com