HomeДЕНЕШНАРегионДоста беа солзи, во косовскиот парламент ќе се ловат солзавците

Доста беа солзи, во косовскиот парламент ќе се ловат солзавците

Косовскиот парламент редовно беше „насолзуван“ во изминатите месеци бидејќи пратениците од опозицијата на речиси секоја седница успеваа да фрлат солзавец во салата.

kosovo parlament solzavec2

Сега службите во парламентот како решение најавуваат инсталирање на модерен скенер кој при влез ќе детектира што носи секој пратеник и ако му е пронајден солзавец ќе му биде одземен. Косовскиот начин на парламентарна демократија иако звучи малку „занимливо“ воопшто не и се допаѓа на меѓународната заедница.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com