HomeДЕНЕШНАДожд и променливо време

Дожд и променливо време

Времето денеска во Македонија се очекува да биде нестабилно и променливо. На повеќе места се очекуваат поројни дождови, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 20 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 29 Целзиусови степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com