HomeДЕНЕШНАЦрна хроникаДилери на наркотици од Ниш фатени во Охрид

Дилери на наркотици од Ниш фатени во Охрид

Две лица на возраст од 24 и 28 години од Ниш, Србија се фатени од охридската полиција по сомневање дека продаваат наркотоци, за што им е поднесена и кривична пријава за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. Лицата биле ослободени од притвор, а треба да се јават на закажано судско рочиште во Основен Суд Охрид.

Извор: ohridnews.com

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com