HomeДЕНЕШНАПолитикаДИК не ги потврди листите на Бачевски и Јаневски

ДИК не ги потврди листите на Бачевски и Јаневски

Државната изборна комисија констатираше недостатоци во кандидатските листи за пратеници на НДМ и СДПМ, единствените две партии кои ќе одат на избори покрај ВМРО-ДПМНЕ.

branko_janevski

Партиите кои ги водат Јанко Бачев и Бранко Јаневски ќе имаат рок од 48 часа да ги отстранат неправилностите за нивните листи да бидат прифатени според законските прописи и да се надеваат дека ќе може да истрчаат на предвремените избори на 5 јуни во лов на гласови под услов секако истите и да се одржат.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com