HomeФЕР ПЛЕЈДиетата на Мајкл Фелпс, Знаете ли со што се храни апсолутниот шампион?

Диетата на Мајкл Фелпс, Знаете ли со што се храни апсолутниот шампион?

После најновиот од низата на златни медали, кои ги освојува овие денови во РИО, Мајкл Фелпс е повторно во центарот на вниманието на светската спортска јавност. Овој пат од еден друг агол. За потсетување Мајкл Фелпс синоќа го освои својот 26 олимписки медал, а од нив 22 златни и на тој начин ја продолжи својата незапамтена доминација во светскиот спорт.

После сите овие успесни многумина се запрашуваат и за неговиот режим на исхрана. Бројни светски медиуми пишуваат за диетата на Фелпс, а таа се состои од следниот оброј со 400 калории, па целото тоа три пати дневно, за вкупно 1200 калории на ден:

-Три сендвичи со кајгана и сирење

-Патлиџан, пржен лук, мајонез

-Омлет од пет јајца

-Чинија пченкарни снегулки

-Три парчиња француски тост

-Палачинки со парчиња од чоколадо

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com