HomeДЕНЕШНАСветДеца на возраст од 15 години се загубија во планиниски предел во Велс

Деца на возраст од 15 години се загубија во планиниски предел во Велс

Најмалку 20 ученици од Англија на возраст од 15 години се загубиле во планински предели во Велс. Би-Би-Си јавува дека службите за итна помош биле алармирани за инцидентот на Брекон Бејконс околу 13 часот по локално време.

Во потрагата се вклучени три планински спасувачки тимови, полиција и хеликоптер на крајбрежната стража, а се верува дека најмалку две од децата добиле хипотермија.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com