HomeДЕНЕШНАДенеска сончево и многу топло

Денеска сончево и многу топло

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје слично време, сончево и потопло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 35 степени. УВ-индексот ќе има вредност 8.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com