HomeДЕНЕШНАДенеска повторно високи температури

Денеска повторно високи температури

Денеска ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност и слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 31 до 38 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност и слаб ветер претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 20 до 37 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com