HomeДЕНЕШНАДенеска високи температури

Денеска високи температури

Утре сончево со умерена облачност и температура до 36 степени. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Утринската температура ќе биде од 10 до 18, а максималната дневна температура од 29 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголемува. Температурата во Скопје ќе се движи од 15 до 34 степени.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com